Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

WhatsApp Image 2020 06 03 at 09.16.12 22 czerwca 2020 o godz. 09:44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w m. Zalesie gm. Glinojeck.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów: Skoda Rapid oraz VW Transporter. Pojazdami podróżowały łącznie 4 osoby - trzy osoby dorosłe oraz dziecko. Jedna osoba poszkodowana- kierujący Skodą Rapid z licznymi obrażeniami znajdował się w pojeździe. Na miejscu obecny ZRM. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem pojazdów – wahadłowo. Dotarcie do osoby poszkodowanej znajdującej się wewnątrz pojazdu wymagało usunięcia drzwi oraz słupka przy pomocy narzędzi hydraulicznych. W asyście ratowników medycznych  poszkodowany został ewakuowany na desce ortopedycznej poza pojazd.

Po przebadaniu poszkodowanych lekarz podjął decyzję o potrzebie zadysponowania LPR. KDR polecił przygotować i zabezpieczyć lądowisko na dwóch pasach DK nr 60 oraz wstrzymać ruch pojazdów w obu kierunkach na czas lądowania śmigłowca. Po przybyciu na miejsce zdarzenia śmigłowca LPR poszkodowany został zabrany do szpitala. Uszkodzone pojazdy zostały przekazane Policji. Po zakończeniu czynności przez Grupę Dochodzeniowo - Śledczą pojazdy załadowano na lawety, a miejsce zdarzenia uprzątnęła służba drogowa. Na tym działania zakończono. W działaniach trwających 4h 4min udział brało sześć zastępów straży pożarnej.

Opracowanie: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Licznik odwiedzin


361206

Dziś:79
Ten miesiąc:261
Poprzedni miesiąc:4,868

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
02-07-2020
Ogółem 613
Pożary 149
Miejscowe zagrożenia 437
Alarmy fałszywe 27
Ciechanów