Interwencje
Zaloguj/Wyloguj Napisz do Nas

WhatsApp Image 2020 05 30 at 21.07.35W ostatni weekend (29-31.05.2020 r.) ciechanowscy strażacy interweniowali dziesięciokrotnie. Poniżej wybrane zdarzenia.

29 maja o godz. 9:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęła informacja o pożarze w jednym z zakładów produkcyjnych przy ul. Niechodzkiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, KDR stwierdził pożar maszyny w budynku produkcyjnym. Z hali produkcyjnej ewakuowano przed przybyciem JOP 63 osoby. Brak osób poszkodowanych. Działania pierwszych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie KDR wprowadził rotę z prądem gaśniczym do wewnątrz hali. Ratownicy dotarli do miejsca pożaru, gdzie działania gaśnicze prowadzili pracownicy zakładu. Ratownicy pracowali w sprzęcie OUO. Pożar został częściowo ugaszony poprzez zrzut CO2 ze stałych urządzeń gaśniczych i gaśnic przewoźnych. Dalsze działania gaśnicze polegały na dotarciu do kanału przewodów elektrycznych i ugaszeniu ich przy użyciu gaśnic CO2. Po ugaszeniu pożaru, halę oddymiono, kanał elektryczny sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej. W działaniach trwających 2h37min udział brały trzy zastępy straży pożarnej.

30 maja o godz. 19:04 wpłynęła informacja o pożarze w m. Olszewka. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził pożar sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym. Brak osób poszkodowanych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy wygasili palenisko w piecu oraz przystąpili do gaszenia sadzy w kominie przy użyciu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR z JRG Ciechanów sprawdził w budynku poziom tlenku węgla miernikiem wielogazowym – nie stwierdzono zagrożenia. Pożar został ugaszony, a przewód kominowy udrożniony. Piwnica została przewietrzona. W działaniach trwających 2h28min udział brały trzy zastępy straży pożarnej.

Opracowanie: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Licznik odwiedzin


362336

Dziś:128
Ten miesiąc:1,391
Poprzedni miesiąc:4,868

STATYSTYKA ZDARZEŃ
Ilość interwencji na dzień:
09-07-2020
Ogółem 635
Pożary 150
Miejscowe zagrożenia 458
Alarmy fałszywe 27
Ciechanów